BANCUL ZILEI

bancul-zilei

Dimensiune font:

| 27-11-2022 04:39

 Bula și Ștrulă merg să se angajeze.

La semnarea contractului, Bulă spune:

– Eu nu știu să scriu.

La care secretara:

– Fă și tu un semn.

Bulă face un X.

Urmează Ștrulă la rând și nici el nu știe să scrie.

Ștrulă face un 0, la care secretara:

– Dar de ce ai făcut un 0 și nu tot un X?

– Pe mine nu mă cheamă ca pe el.

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA
Bancul Zilei

05:30

 

Bancul Zilei
03/12/2022 05:30

 - Am auzit că noua actrită a fost aplaudată in delir de asistentă in spectacolul de aseară. Nu e putin să ai asa succes la debut in rolul Desdemonei! - Aplauze a primit cu prisosintă, dar nu cred ...

Bancul Zilei
02/12/2022 05:25

 Un oltean cu dosar in instantă isi angajează avocat tot un oltean. Olteanul disperat se adresează apărătorului său: – Dacă obtii pentru mine doar 5 ani de pedeapsă, vei primi un miliard de ...

Bancul Zilei
01/12/2022 04:19

  Două blonde merg in pădure să-şi caute un brad de Crăciun. După trei ore de mers prin zăpadă, una dintre ele zice: – Oare nu ar fi mai bine să luăm unul neimpodobit?

Bancul Zilei
30/11/2022 05:15

  Dumneavoastră sunteti pacientul salvat din incendiu? - Da. - Aveti mai multe fracturi decat arsuri. - Păi m-au stins cu lopata.

BANCUL ZILEI
29/11/2022 05:08

 La secţia de poliţie, vine un bărbat alergind şi strigind: - Domnule poliţist, te rog, arestează-mă imediat, inchide-mă! - Dar ce s-a intimplat? - Am tras cu pistolul in nevastă-mea. Patru car ...

Bancul Zilei
29/11/2022 04:18

  Un tip trece cu maşina pe roşu la semafor. După nici două minute, il opreşte pe dreapta o poliţistă de la circulaţie. Tipul dă geamul jos şi intreabă: – Cat? Poliţista: – 30 ...

Bancul Zilei
28/11/2022 04:06

  O tipă, după ce a condus toată noaptea, se opreste la marginea unui orăsel să doarmă cateva minute... Abia atipeste cand ii bate cineva in geam. Un tip in trening, bătand pasul pe loc: - Nu stit ...

BANCUL ZILEI
26/11/2022 06:00

– Domnule doctor, impotenta te ia asa, dintr-odată? – Nu, mai intai te lasă să te faci de ras de vreo 2-3 ori…   

Bancul Zilei
25/11/2022 05:07

 Mami, Ghita mi-a spart papusa de portelan! - Vai, Alinuta! Si cum s-a intamplat? - Pai.. i-am dat cu ea in cap. 

Bancul Zilei
22/11/2022 05:09

Soţia vine acasă plangand că i s-au furat banii din buzunarul cămăşii. - Dar n-ai simtit cand hoţul ţi-a băgat mana la san? - Ba da, dar n-am ştiut ce intenţii avea! ...